DŁOŃ / Xawery Wolski / zaproszenie
Fundacja Nowa Przestrzeń Sztuki serdecznie zaprasza na odsłonięcie rzeźby DŁOŃ / Xawery Wolski, które odbędzie się 25.05.2024 (sobota) o godzinie 18:00 w hotelu Bristol ART & Medical SPA w Busku-Zdroju.

 

Xawery Wolski (ur. 20 sierpnia 1960 w Warszawie) – polski artysta zajmujący się rzeźbą, instalacją i rysunkiem. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych Warszawie, École nationale supérieure des beaux-arts w Paryżu i Studio School of Drawing, Painting and Sculpture w Nowym Jorku. Wykonuje rzeźby z naturalnych materiałów, takich jak ziemia, terakota, kamień, naturalne włókna i nasiona, tkany drut itp. Jego pierwsze samodzielne dzieło powstało w 1983 r. w Carrarze we Włoszech. Wystawiał na całym świecie między innymi w: Liu Haisu Art Museum, Szanghaj, Chiny; Jim Thompson Arts Centre, Bangkok, Tajlandia; Galeri Nasional Indonesia, Dżakarta, Indonezja; Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, Polska oraz w mieście Meksyku w: Museo de Arte Carrillo Gil, Museo Tamayo, Museo de Arte Moderno, Museo Nacional de Arte.
Link do strony artysty: www.xwolski.com

 

Dofinansowano ze środków programu własnego Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku pn. Rzeźba w przestrzeni przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2024 pochodzących z budżetu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.