LECZENIE SZTUKĄ

 

Projekt „Leczenie Sztuką” jest prowadzony w ramach programu Generacja 6.0, w podczas którego Fundacja Nowa Przestrzeń Sztuki zorganizowała w Busku Zdroju warsztaty z art-terapii oraz rehabilitacji i fizjoterapii dla Seniorów.

Podczas zajęć artystycznych uczestniczy rozwijają aktywność twórczą wykorzystując różne techniki i materiały. Praca aktywizuje dłonie do gimnastyki, usprawniając ich chwytliwość, uelastyczniając stawy, mięśnie i ścięgna palców, dłoni i nadgarstków. Ponadto poszerza horyzonty pokazując spektrum możliwości użycia materiałów i rozmaitych metod twórczych.

W ramach projektu prowadzone są także zajęcia z aqua aerobiku i ćwiczenia z zastosowaniem gimnastyki poprawiającej trofikę mięśni oraz czucie prawidłowej postawy ciała. Treningi stanowiące zarówno profilaktykę, jak i terapię bólu pozwalają seniorom na przywrócenie optymalnej elastyczności tkanek i zwiększają zakres ruchomości stawów, a także wykształcają w uczestnikach dyscyplinę i umiejętności samodzielnej aktywizacji ruchowej w odniesieniu do aktualnych potrzeb zdrowotnych.

Zajęcia prowadzone są przez specjalistów w Hotelu Bristol Art & Medical Spa będącego Partnerem projektu, który został dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Generacja 6.0” edycja IV.