Sztuka w Przestrzeni Publicznej 2016: NOMADA

NOMADA to ósmy projekt artystyczny zainicjowany przez Fundację „Nowa Przestrzeń Sztuki” Doroty i Tomasza Tworków, w ramach cyklu „Sztuka w przestrzeni publicznej”. Koncepcja tegorocznej edycji odbiega nieco od poprzednich, przez co czyni ją jeszcze bardziej interesującą. Organizatorzy przyzwyczaili nas do tego, że dotychczasowym miejscem spotkania z artystą i jego sztuką był kielecki Plac Artystów. Tym razem będzie to przestrzeń wokół DOMU MODLITWY – żydowskiej bożnicy z początku XX wieku, odrestaurowanej i przeniesionej na kielecki Pakosz (ul. Boczna 15) także za sprawą właścicieli Fundacji. Historia tego miejsca stała się punktem wyjścia, do zaplanowanych na początek września działań artystycznych, których gospodarzem będzie ceniony rzeźbiarz i performer PAWEŁ ALTHAMER.

 

Artysta zaprosił do udziału w projekcie blisko 20. twórców – przyjaciół, którzy do Kielc przyjadą z Anglii, Holandii, Niemiec, Ukrainy, USA oraz różnych części Polski.

 

Podczas tegorocznej edycji widzowie będą mieli okazję nie tylko kontemplować dzieła (w trakcie finisażu zaplanowanego na 8 września), ale także przyglądać się aktom ich tworzenia (5-8 września). Będzie można również uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach i projekcjach.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia:

www.nomada-art.pl