„Taniec czarownic” nad Placem Artystów

W ramach corocznego wydarzenia kulturalnego z cyklu „Sztuka w przestrzeni publicznej”, którego miejscem realizacji jest Plac Artystów w Kielcach, w tym roku swoją oryginalną rzeźbę przedstawi Ludwika Ogorzelec. Powstająca od kilku dnia praca zatytułowana jest „Taniec czarownic” i jest kolejną w autorskim cyklu „Krystalizacji przestrzeni”.

Twórczości Ludwiki Ogorzelec przyświeca idea poszukiwania nowych wartości estetyczno-przestrzennych i tworzenia prac uwzględniających kontekst miejsca i jego kultury. Stąd też rzeźba, która powstanie na Placu Artystów to „Taniec czarownic”, nawiązujący do istniejącej legendy o świętokrzyskim sabacie czarownic.

Tegoroczna wystawa to już czwarte przedsięwzięcie w ramach cyklu artystycznego „Sztuka w przestrzeni publicznej”, którego pomysłodawcami i mecenasami są Dorota i Tomasz Tworek, właściciele firmy DORBUD S.A. W poprzednich latach Kielczanie i odwiedzający miasto goście mogli oglądać na Placu Artystów: „Wędrówkę Ludzi Żelaznych” (2009 r.), wystawę w przestrzeni „Balansujący” (2010 r.) oraz „Realizację malarską” Leona Tarasewicza (2011 r.). Rzeźba „Taniec czarownic” jest pierwszym wydarzeniem realizowanym formalnie przez Fundację Doroty i Tomasza Tworków „Nowa Przestrzeń Sztuki”. Jako, że jednym ze statutowych celów Fundacji jest promocja Kielc poprzez oryginalne wydarzenia kulturalne organizowane w przestrzeni publicznej miasta, tegoroczna wystawa organizowana jest we współpracy z Prezydentem Miasta Kielce – Wojciechem Lubawskim.

Oficjalny wernisaż wystawy zaplanowany został na 6 września 2012 r.