Kalendarz na rok 2016

Prezentacja Kalendarza Artystycznego na rok 2016

3 grudnia w Muzeum Dialogu Kultur w Kiecach odbyła się prezentacja Kalendarza Artystycznego na rok 2016. Oprawę malarską do kalendarza stworzył Ignacy Czwartos, a cykl prac nosi tytuł „2016”.

– Jest to dwanaście obrazów składających się w jedno dzieło, to ilustracja dwunastu miesięcy roku kalendarzowego. Obrazy powstały na zamówienie Tomasza Tworka i od początku planowane były jako spójna kompozycja. Są to prace różnorodne – wśród nich można odnaleźć czyste abstrakcje, obrazy abstrakcyjne połączone z elementami figuratywnymi oraz figuracje, w których nie brakuje elementów abstrakcyjnych –mówi autor prac.

Ignacy Czwartos urodził się w 1966 r. w Kiecach. Studiował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (Zakład Wychowania Plastycznego w Kaliszu). Dyplom uzyskał w 1995r. w pracowni Tadeusza Wolańskiego. W 1995r współtworzył Stowarzyszenie i Galerie OTWARTA PRACOWNIA, w której od stycznia 2006r. pełni funkcję prezesa zarządu. Oprócz malarstwa zajmuje się ilustracja prasową i książkową. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Relacja z wernisażu oraz kalendarz:

Kalendarz artystyczny na rok 2016 stanowi 12 prac Ignacego Czwartosa pt. ” 2016″.