Konferencja prasowa z twórcą kolejnej wystawy z cyklu „Sztuka w przestrzeni publicznej”

4 września 2013 roku w kawiarni Blikle przy Placu Artystów w Kielcach odbyła się konferencja prasowa z udziałem Adama Garnka – autora najnowszej instalacji artystycznej pt „Turbina”  oraz Tomasza Tworka  – pomysłodawcy projektu „Sztuka w przestrzeni publicznej”.

Na specjalne zamówienie Fundacji „Nowa Przestrzeń Sztuki”, która od roku ubiegłego jest organizatorem tego wydarzenia, artysta opracował i skonstruował niezwykłą rzeźbę – maszynę. Na Placu Artystów w Kielcach stanie „Turbina”, czyli misterna konstrukcja złożona z połączonych ze sobą szesnastu stalowych pierścieni o różnej wielkości, które wprawiane są w ruch siłą ludzkich mięśni i natury. Powierzchnię pierścieni pokrywają drobne metalowe płytki. Poruszane przez wiatr i oświetlane promieniami słońca elementy sprawiają, że instalacja ulega ciągłym zmianom.

Oprócz głównej instalacji na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkanaście prac z dotychczasowego dorobku twórcy, m.in. Maszyna do rysowania na piasku, Ekran, Pojazd teatralny.

Z niecierpliwością czekamy na finalny wynik prac artysty i zapraszamy na uroczyste uruchomienie „Turbiny” już 6 września 2013 roku o godz. 18:45.